Jana

Jana Svobodová – Březovská (*1962, to druhé je moje příjmení za svobodna).


Spojení obou jmen používám jako pseudonym autorství písniček.

K hudbě mě vedli od malička. V soutěžích lidových škol umění jsem se úspěšně umístila v celostátních kolech v oborech sólový zpěv a komorní zpěv. V 17 letech jsem si vzala do ruky starou kytaru a naučila se pár akordů. V 80. letech minulého století začaly vznikat (ne mou, ale Boží zásluhou) písničky, které se hrají ze zpěvníků HOSANA I a HOSANA II dodnes. V současné době vychází HOSANA III a tam se jich taky pár najde.
V roce 1981 jsme společně s Boženkou Šárkovou, jejím bratrem Vojtou Dynybylem a Pavlem Svobodou začali zpívat tyto písničky jako skupina, pro kterou se vžil název ZKZtracená kapela.
V roce 1989 jsem si vzala za muže Tomáše (bratra Pavla, který se mnou hraje ve ZK) a snažíme se spolu vychovávat 3 děti /14, 12, 6 let/. Nejprve tedy vznikaly písničky pro naše vrstevníky.
Později, v 90 letech, jsme s Boženkou Šárkovou ze ZK, pár dětmi a basistou Jirkou natočili kazetu Zpíváme si písničku - Chválíme Pána s nejmenšími. Nadšení rodiče a děti si vymohli natočení CD 2, 3 a 4, všechny s názvem Zpíváme si písničku 2, 3, 4. V září 2006 vyjde CD 5 s podtitulem Nastavte uši.
Hudbě se věnuju i částečně pracovně a to cca s 60ti dětmi /rozděleně do skupin/ v  a HOSTIVICE, kde také bydlíme.
S dětmi se v Přípravné hudební výchově hravou formou učíme základům hudby - první noty, zpívání, rytmus… Máme vystoupení pro rodiče, ale i pro celé město, např. při rozsvěcení adventního stromu na náměstí. Po večerech, kdy manžel hlídá děti (říká, že jeho jediný úkol v hudbě je hlídat děti a nosit kytaru), chodím na zkoušky PRAŽSKÉHO KATEDRÁLNÍHO SBORU, se kterým zpíváme v pražské katedrále i v jiných kostelích, ale i na koncertech, hlavně u sv. Mikuláše na Malé straně v Praze

Comments